• 1
  • 2
środa, 06 maj 2020 17:24

Z niewybuchem do komendy [ZDJĘCIA]

Napisane przez RED
KPP Olecko KPP Olecko

Mężczyzna z nietypowym znaleziskiem pojawił się w oleckiej komendzie po godz. 11:00. Jak stwierdził znalazł go podczas prac polowych i postanowił odnieść niewypał na komendę. Zarządzono ewakuację całego budynku.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (05.05.2020 r.) po godz. 11:00. Do dyżurnego oleckiej komendy zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że podczas prac polowych znalazł niewybuch. Swoje znalezisko przyniósł w foliowej reklamówce.

Natychmiast z budynku komendy ewakuowano wszystkie osoby. Zamknięto również ul. Zamkową i wszystkie drogi dojazdowe w pobliże budynku.  Na miejsce został skierowany patrol saperski  z Giżycka.

Jak się okazało, znalezisko przyniesione do jednostki policji to pocisk artyleryjski kal 76 mm, produkcji rosyjskiej, pochodzący z II Wojny Światowej.

Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch absolutnie nie można go dotykać, przenosić ani rozbijać. O sytuacji należy jak najszybciej poinformować służby, a miejsce znaleziska należy zabezpieczyć przed dostępem innych osób, w szczególności dzieci.

Źródło: KPP Olecko

Gruby Benek