• 1
  • 2
  • 3
piątek, 08 maj 2020 13:29

Kontrowersyjny billboard w Augustowie

Napisała

Na jednej z ulic Augustowa pojawił się kontrowersyjny plakat z mocnym przekazem.

Na jednym z augustowskich budynków zawisł billboard z Andrzejem Dudą. Hasło, które na nim widnieje jest dość mocne i kontrowersyjne: „Wybory podczas epidemii mogą zabić. Po trupach do władzy?”. Takie same plakaty pojawiły się również w Suwałkach oraz Ełku.

Te „wyborcze” plakaty z jednoznacznym przesłaniem są inicjatywą Spontanicznego Sztabu Obywatelskiego. Wydrukowanie i umieszczenie billboardów, które, jak twierdzi organizacja, mają być przestrogą przed majowymi wyborami prezydenckimi, sfinansowali darczyńcy. Akcję wsparło ponad 5 tysięcy osób, zasilając konto organizacji 400 tysiącami złotych. Zbiórka polega na tym, że każda osoba, która wpłaci tysiąc złotych, może wskazać wybraną przez siebie lokalizację billboardu. Zbiórka kończy się w sobotę. Organizatorzy zapewniają, że jeśli będzie więcej wpłat, to takie plakaty pojawią się jeszcze w wielu miejscach.

9 komentarzy

  • Link do komentarza Jarek piątek, 22 maj 2020 11:02 napisane przez Jarek

    Mimo, że termin wyborów przesunięty, co samo w sobie stawia pod znakiem zapytania cel tego typu akcji - nawet jeśli została ona podjęta przed tą decyzją, nie forma tego typu propagandy jest w sumie nieelegancka. Gdy ktoś chodzi ze slipkami na głowie zamiast czapki motywując to poparciem dla nudystów to jego sprawa bowiem jest wątpliwe aby wielu poparcie naturszczykom tak manifestowało. Inna rzecz może zastanawiać i budzić pytania: czy owi bezinteresowni dobroczyńcy przypadkiem wpłacili takie sumy także na uzdrowienie społeczeństwa i stowarzyszeń
    walczących z alkoholizmem, narkomanią, dając na sieroty czy pomagając bezdomnym? Będzie może krzyk, iż to nic wspólnego, ale chyba nie do końca, skoro aż taka troska o zdrowie bliźniego?

  • Link do komentarza Marcus sobota, 09 maj 2020 22:12 napisane przez Marcus

    Wspaniały bilbord, niech się wkurza pisowski elektorat. Bo i tak do waszych betonowych mózgowic nic nie trafia. Gdyby Kaczyński pluł wam prosto w twarz, odpowiedzielibyście, że deszcz pada.

  • Link do komentarza Janek sobota, 09 maj 2020 19:17 napisane przez Janek

    Bardzo dobry pomysł. Więcej takich akcji.

  • Link do komentarza Diabeł sobota, 09 maj 2020 13:21 napisane przez Diabeł

    Nie żebym lubił Pis ale jak na razie trupów wyborczych nie ma, mocnego dowodu na to zeby były po wyborach tez brak (kurierzy też chyba bogacą sie na trupach bo ilość przesyłek wzrosła kilkukrotnie). A tak to tylko szczekanie lewackiej opozycji ktorej tez nie lubię, bo ja tak z zasady nikogo nie lubię.

  • Link do komentarza Marek piątek, 08 maj 2020 22:14 napisane przez Marek

    Żałosne, Idioci wpłacają kasę, gość zapłaci firmie kilka tyś żeby zawiesiła bilbord a reszta z 400 tyś do kieszeni :) Wpłacajcie więcej, takie bilbordy tylko zniechęcają na głosowanie na opozycję ;)

  • Link do komentarza Łuki piątek, 08 maj 2020 21:48 napisane przez Łuki

    To są ciosy poniżej pasa? Włącz wiadomości na TVP to zobaczysz sobie opluwanie konkurencji i wszystkich przeciwników PiSu. Dziennikarstwo nigdy nie powinno być podporządkowane partii, bo to już jest jedynie propaganda i samo w sobie traci już sens.

  • Link do komentarza Darek piątek, 08 maj 2020 20:45 napisane przez Darek

    Sam jesteś dnem Pisowcu. Mamy do rządu takiej władzy. .

  • Link do komentarza Tomek piątek, 08 maj 2020 20:42 napisane przez Tomek

    Do mieszkańca. Mamy dość tego PiS-U. A co on dobrego zrobił? Tylko bałagan w Polsce i zamęt. Z tv uciekają lub zostają zwalniani dziennikarze gdyż nie mogą mieć swoje poglądy. Świat się śmieje i jest zazenowany jak rządzi PiS.A co za wszelką cenę wybory? Ludzie nie wiedzą czy będą mieli prace .Inni muszą walczyć z ta choroba.A tu za wszelką cenę wybory.Pewnie należysz do tej partii i tak bronisz Prezydenta D...Niech wreszcie ktoś normalny zacznie rządzić bo kraj popada w jakies chore rządy. .

  • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 08 maj 2020 15:25 napisane przez Mieszkaniec

    Dobre, widać że opozycja jest na totalnym dnie i używa ciosów poniżej pasa... Ciekawe czym oni chcą przekonać wyborców do siebie? Opluwaniem konkurencji? Proszę konkrety droga opozycjo, a nie takie bilbordy... Wasz elektorat ma wybrać was ze strachu przed PiS? B r a w o W Y ! ! !