• 1
  • 2
sobota, 09 maj 2020 08:52

Zdalne kwalifikacje do suwalskiego pułku

Napisane przez RA

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach informuje, że od 11.05.2020 r. do odwołania 14 pułk przeciwpancerny będzie prowadził kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej w nowej formule – zdalnie, w oparciu o elektroniczny obieg dokumentów.

 

Oficerowie, podoficerowie i szeregowi rezerwy zainteresowani pełnieniem służby wojskowej w suwalskiej jednostce powinni wypełnić załączoną ankietę osobową (dostępna na stronie internetowej WKU w Suwałkach w artykule „Zdalne kwalifikacje do suwalskiego pułku”), którą następnie należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można ją też dostarczyć osobiście na biuro przepustek pułku, ul. Wojska Polskiego 21 (w zapieczętowanej kopercie z dopiskiem KWALIFIKACJE – SEKCJA PERSONALNA). Szczegółowych informacji na temat kwalifikacji udziela oficer jednostki wojskowej - tel. 261347571 lub 261347551. O efektach kwalifikacji, kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie.
 
Osoby, które myślą o wstąpieniu w szeregi 14 pułku przeciwpancernego, a wcześniej nie odbyły przeszkolenia wojskowego mają teraz niepowtarzalną szansę, by zgłosić się do WKU w Suwałkach na wrześniowy turnus służby przygotowawczej w korpusie szeregowych. Co należy zrobić? Za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ewentualnie osobiście) należy złożyć wniosek do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Suwałkach o powołanie na 3-miesięczne szkolenie.
 
Do służby przygotowawczej może być powołana osoba:

 · pełnoletnia;
·  niekarana za przestępstwo umyślne;
·  posiadająca obywatelstwo polskie;
·  posiadająca odpowiednią zdolność psychiczną i fizyczną do pełnienia czynnej służby wojskowej.

Ochotnicy, po pozytywnym ukończeniu postępowania kwalifikacyjnego, już we wrześniu br. rozpoczną szkolenie, po którym będą mieli możliwość ubiegania się o powołanie do zawodowej służby wojskowej w 14 pułku przeciwpancernym w Suwałkach oraz w jednostkach na terenie całego kraju. Miesięczne uposażenie żołnierza w stopniu szeregowego kształtuje się na poziomie 4110 zł + świadczenie mieszkaniowe ok. 600 zł netto.
 
Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Suwałkach, tel. 261347357 oraz na stronie internetowej wkusuwalki.wp.mil.pl
 
 ppor. Renata Andrzejewska

Gruby Benek
Taekwondo