• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 10 maj 2020 17:52

Nowe wnioski na PUE ZUS w związku z Tarczą Antykryzysową 2.0

Napisane przez KK

Nowe rozwiązania przewidziane w tzw. Tarczy Antykryzysowej 2.0 spowodowały konieczność wprowadzenia zmian w niektórych wnioskach o wsparcie z ZUS oraz wprowadzenie nowych typów wniosków.

 

Na portalu PUE ZUS została już udostępniona :

• nowa wersja wniosku dla osób ubiegających się o:

  świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność (wniosek RSP-D),

• nowe wnioski dla osób ubiegających się o:

◦ odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę (wniosek RDO),
◦ zawieszenie spłaty umowy (wniosek RDS),
◦ świadczenie postojowe za kolejny okres dla osób prowadzących działalność (wniosek RSP-DK),
◦ świadczenie postojowe za kolejny okres dla umów cywilnoprawnych (wniosek RSP-CK).

- Wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek w nowej wersji zostanie udostępniony na Platformie Usług Elektronicznych ZUS już wkrótce. Nie trzeba jednak czekać do tego momentu z jego złożeniem przez PUE ZUS. Można skorzystać z wniosku, który jest aktualnie dostępny na naszym portalu. Wypełniając go płatnik, który zgłosił do ubezpieczeń mniej niż 50 ubezpieczonych lub jest spółdzielnią socjalną, w części II wniosku powinien wypełnić pkt 1.- wyjaśnia Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Również wnioski o świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność (RSP-D) przekazane do ZUS w poprzedniej wersji są nadal ważne. Nie trzeba składać ich ponownie w nowej wersji.

Ważne!

Skany, zdjęcia czy wypełnione pliki word lub pdf przesłane e-mailem nie będą traktowane jak wnioski i nie będą przez nas rozpatrywane.
Przypominamy, że aktualnie wnioski dotyczące wsparcia z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej można składać     drogą elektroniczną przez PUE ZUS jak również za pośrednictwem strony gov.pl , pocztą, osobiście w placówce ZUS – na przykład do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem „Tarcza antykryzysowa”.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot