• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 12 maj 2020 17:47

Zadbaj o swój rower!

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Sezon rowerowy w pełni, co widać na drogach i ścieżkach rowerowych powiatu augustowskiego. Zwiększa się też zagrożenie kradzieżami jednośladów. Chcąc zapobiec utracie roweru, warto go odpowiednio zabezpieczyć, a także posiadać dowód zakupu roweru lub kartę gwarancyjną z numerami ramy.

Wczoraj po 15, dyżurny augustowskiej komendy otrzymał informację, że mieszkaniec miasta zauważył na jednym z osiedli rower, który prawdopodobnie został mu skradziony zeszłej nocy. Mężczyzna pozostawił swój jednoślad przed blokiem i przypiął go do stojaka na rowery. Rano, gdy się zorientował, że został okradziony, od razu zgłosił się na komendę. Mężczyzna posiadał dowód zakupu roweru oraz numer ramy. W momencie odnalezienia jednośladu ułatwiło to sprawną identyfikację i potwierdziło, ze rower należy do zgłaszającego. Teraz augustowscy policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży.

Zadbaj o swój rower i pamiętaj:

- nie zostawiaj niezabezpieczonego i gotowego do drogi roweru w ogólnodostępnych miejscach m.in. na klatkach schodowych, w piwnicach czy przed sklepami,
- rower pozostawiaj zawsze w widocznym miejscu,
- stosuj solidne zabezpieczenia,
- sfotografuj rower oraz jego znaki charakterystyczne, aby w przypadku kradzieży przekazać zdjęcia Policji.

Źródło: KPP Augustów

Gruby Benek