• 1
  • 2
  • 3
środa, 13 maj 2020 19:02

Granica z Litwą nadal zamknięta

Napisała
POSG POSG

MSWiA zadecydowało do kiedy pozostanie zamknięta granica z Litwą. Rolnicy posiadający lub uprawiający swoje pola w tym państwie nadal są w trudnej sytuacji.

Decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji kontrola na granicy z Litwą zostaje przedłużona do 12 czerwca. Tutejsi rolnicy nadal będą mogli wjeżdżać na terytorium tego państwa jedynie w Ogrodnikach oraz Budzisku. Jest to jednak spore utrudnienie, ponieważ wielu rolników musi przebywać długą drogę, aby dostać się na swoje pole.

Wstępnie rząd planował zamknąć granice do 14 maja, jednak sytuacja znacznie się przedłużyła. Granicę mogą przekraczać tylko te osoby, które pracują w Polsce, posiadają Kartę Polaka, zajmują stanowisko szefa misji dyplomatycznych lub są członkami personelu dyplomatyczno –  konsularnego misji. Przez granicę przejadą też cudzoziemcy, którzy posiadają prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium RP oraz kierowcy tirów.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot