• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 14 maj 2020 14:30

Co z zasiłkami opiekuńczymi po 18 maja?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe zasady III etapu znoszenia ograniczeń. Czy w związku z tym, że niektóre dzieci będą mogły pozostawać pod opieką nauczyciela, wypłata zasiłków zostanie wstrzymana?

Od 6 maja ponownie mogą funkcjonować żłobki oraz przedszkola, jednak dotychczas tylko część tego rodzaju placówek zdecydowała się na ich uruchomienie. Od 18 maja może się to zmienić, ponieważ do pracy będzie mogło wrócić znacznie więcej osób, m.in. pracujących w branży fryzjerskiej, beauty czy w gastronomii. Ci rodzice będą więc musieli posłać swoje pociechy do żłobków czy przedszkoli. Natomiast od dnia 25 maja w życie wchodzi zasada pozwalająca dzieciom uczęszczającym do klas 1-3 pozostawać pod opieką nauczycieli. Nie będzie to jednak nauka, lecz zajęcia opiekuńczo – dydaktyczne. Czy w związku z nowymi regułami rząd wycofa zasiłek opiekuńczy dla rodziców?

Jak podkreślał na wczorajszej konferencji premier Mateusz Morawiecki, to wyłącznie od rodziców zależy, czy chcą lub muszą posłać swoje pociechy do szkoły. W tej chwili zasiłki obowiązują do dnia 24 maja, jednak po 25 maja będą nadal wypłacane. Premier podkreślił, że po 1 czerwca, kiedy w życie wejdzie kolejna część luzowania obostrzeń, rząd także nie przestanie wypłacać zasiłków. Oczywiście taka pomoc będzie się należała tylko tym rodzicom, którzy zdecydują się nie posłać swojego dziecka do żłobka, przedszkola czy szkoły.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot