• 1
  • 2
  • 3
piątek, 15 maj 2020 15:30

Ośrodek Kultury w Sejnach zyska nowy wygląd

Napisane przez RED
Ośrodek Kultury w Sejnach Ośrodek Kultury w Sejnach

Ośrodek Kultury w Sejnach podpisał dziś umowę na realizację projektu "Modernizacja Ośrodka Kultury w Sejnach" w ramach Programu "Infrastruktura domów kultury" finansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Budżet sejneńskiego projektu wynosi 120 500,00 zł, w tym 95 000,00 zł to przyznana dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach realizacji zadania zaplanowane jest wykonanie kompletnej DOKUMENTACJI technicznej dla modernizacji i rozbudowy budynku Ośrodka Kultury w Sejnach:

- architektonicznej
- budowlanej
- wykończenia (aranżacji) wnętrz
- sanitarnej
- wentylacyjnej
- elektrycznej
- telekomunikacyjnej
- ppoż
- pozostałych branżowych, specyfikacji i kosztorysów.

Oznacza to, że po zaplanowanej na ten rok termomodernizacji budynku OK, będziemy posiadali pełną dokumentację aby starać się o środki na dalsze remonty budynku OK: w pierwszej kolejności wnętrz obecnego budynku oraz następnie rozbudowy o nowe skrzydło od strony południowej, w kierunku parkingu.

Budynek ośrodka zaprojektowany w latach 60-tych a wykonany i oddany do użytku w latach 70-tych XX wieku po raz pierwszy od tamtej pory przejdzie gruntowny remont i modernizację.

Termomodernizacja realizowana w 2020 roku, obejmie głównie budynek OK od zewnątrz:

- ocieplenie
- elewację
- wentylację
- wymianę okien, rynien i parapetów
- zagospodarowanie terenu
- wejście dla osób ze szczególnymi potrzebami, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami.

Ze struktur wewnątrz budynku podczas planowanych prac wymienione zostaną jedynie:

- oprawy oświetleniowe
- instalacja c.o.

Dlatego w ramach dotowanego przez MKiDN projektu jest już przygotowywana dokumentacja na dalsze prace modernizacyjne, które umożliwią spełnienie wymogów współczesnych norm dotyczących bezpieczeństwa i ochrony przeciw pożarowej oraz pozwolą na dalszy rozwój wielopłaszczyznowej działalności ośrodka. W 2019 r. do przeprowadzenia pilnej modernizacji, pod groźbą wyłączenia budynku z użytku wezwała straż pożarna.

Realizacja projektu znacząco zwiększy estetykę i funkcjonalność obiektu oraz jego potencjał w prowadzeniu działalności kulturalnej na miarę XXI wieku.

Źródło: Ośrodek Kultury w Sejnach

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot