• 1
  • 2
  • 3
sobota, 16 maj 2020 12:33

Augustowskie laboratorium zapowiada testy na koronawirusa

Napisała

Laboratorium mieszczące się w Augustowie już w drugiej połowie maja zacznie wykonywać prywatne badania w kierunku koronawirusa SARS-COV-2 IgG.

Medyczne Laboratoria Diagnostyczne NovaLab mieszczące się przy ul. Szpitalnej 12 oraz ul. Chreptowicza 1 oferują w drugiej połowie maja 2020 nowe badanie w kierunku koronawirusa.

Rozpoczynamy wykrywanie przeciwciał IgG skierowane przeciwko SARS-CoV-2 (w oparciu o dwa antygeny rekombinowane S1 i S2) metodą chemiluminescencyjną (CLIA). Test charakteryzuje się wysoką czułość (97,4%) i swoistość (98,5%) w celu zapewnienia dokładnych wyników.

Co wykrywa test?

Test nie wykrywa wirusa, ale jego przeciwciała. Materiałem do badania jest krew żylna. Przeciwciała IgG pojawiają się dopiero po 10-14 dniach, a czasami nawet później. Spowodowane jest to tzw. okienkiem serologicznym, czyli czasem, kiedy wirus wnika do organizmu a układ odpornościowy zaczyna wytwarzać przeciwciała.

Test na przeciwciała IgG Anty-SARS-CoV-2 powinny wykonać osoby, które:

- miały kontakt z osobą zakażoną bezobjawowo,
- przeszły infekcje o objawach grypopodobnych.

Badanie dostępne jest również dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić, czy były chore. Warto pamiętać, że większość przypadków zakażeń przebiega bez żadnych objawów lub skąpo objawowo.

Cena badania - 85zł.

Źródło: NovaLab

1 komentarz

  • Link do komentarza Focus sobota, 16 maj 2020 19:05 napisane przez Focus

    A jak mam stwierdzić czy miałem bądź nie miałem kontakt z osobą zarażoną BEZOBJAWOWO? Ma to napisane na czole?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot