• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 17 maj 2020 20:35

463 lata miasta Augustów – zobacz, jak świętowaliśmy rok temu [WIDEO]

Napisała
fot. Michał Żabiliński fot. Michał Żabiliński

17 maja Augustów obchodzi 463 rocznicę nadania praw miejskich. Tym razem świętowanie nie było możliwe, jednak przypominamy, jak odbywało się to w 2019 roku. Było bajecznie i kolorowo.

Dnia 17 maja 1557 roku Król Zygmunt August nadał naszemu miastu prawa miejskie. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Augustowa. W tym roku, z okazji 463 rocznicy tego podniosłego wydarzenia, w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się Msza Święta w intencji miasta oraz jego mieszkańców. Udział w nabożeństwie wziął udział także burmistrz Mirosław Karolczuk.

I chociaż w tym roku huczne świętowanie nie mogło się odbyć, Urząd Miejski w Augustowie postanowił przypomnieć mieszkańcom, jak odbywało się to w roku ubiegłym. Wówczas do miasta zawitał założyciel Augustowa Król Zygmunt August II wraz z Barbarą Radziwiłłówną i królewską świtą, a kolorowe i radosne obchody trwały przez kilka dni. Zobaczcie sami!

Źródło: UM Augustów / Facebook

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot