• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 19 maj 2020 13:28

Nieprawidłowości w wycenie gruntów – co dalej ze śledztwem?

Napisała

O protestach związanych z gruntami przeznaczonymi pod  budowę obwodnicy Augustowa  pisaliśmy już wiele lat temu. Podejrzenie nieprawidłowości związanych z wyceną gruntów oraz fałszowania dokumentów spowodowały, iż sprawa trafiła do prokuratury. Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie znajduje się prowadzone śledztwo.

Początkowo sprawą zajmowali się śledczy z Augustowa, jednak pod koniec października 2019 roku Prokuratura Regionalna w Białymstoku zdecydowała o tym, że zostanie ona przeniesiona do innego miasta. W tej chwili nad śledztwem pracują biegli z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

O tym, jakie postępy zdołano poczynić w śledztwie, zapytaliśmy rzecznika prasowego olsztyńskiej prokuratury, pana Krzysztofa Stodolnego.

„Ze względu na panującą epidemię mieliśmy ograniczone możliwości przesłuchiwania świadków, a musi być przesłuchanych kilkaset osób w tej sprawie. To białostocka policja będzie podejmowała czynności dotyczące przesłuchań” – powiedział pan rzecznik.

„Sprawa nie została odłożona ad acta. Cały czas ściągamy informacje z różnych instytucji, gromadzimy dokumenty, dowody. Niestety nie potrafię powiedzieć kiedy ta sprawa zostanie zakończona” – poinformował nas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot