• 1
  • 2
wtorek, 19 maj 2020 20:57

Zakupy w sieci czy w galerii handlowej? Co wybierają augustowianie?

Napisała

Pandemia koronawirusa oraz związane z nią zamknięcie galerii handlowych i sklepów sprawiło, że konsumenci zostali zmuszeni do robienia zakupów przez Internet. Czy po ponownym uruchomieniu stacjonarnych placówek handlowych ludzie ruszyli na nie szturmem, czy może docenili łatwość oraz wygodę robienia zakupów w sieci i pozostali przy tej formie robienia zakupów?

Od 4 maja większość sklepów w galeriach handlowych powróciła do funkcjonowania, jednak pod pewnymi restrykcjami ograniczającymi m.in. liczbę klientów. Nie ma więc szans, żeby ruch w sklepach stacjonarnych powrócił do stanu sprzed pandemii. Według opinii ekspertów konsumenci dostrzegli wygodę robienia zakupów w sieci i będą chcieli przy niej pozostać. Trend internetowych zakupów był widoczny na rynku już od dawna, jednak ze względu na pandemię znacznie przyspieszył.

Czy zluzowanie obostrzeń związanych ze sprzedażą w placówkach handlowych spowodowało, że augustowskie sklepy są teraz masowo nawiedzane przez klientów?

„Obserwując miejsca parkingowe – około 90 procent z nich to miejsca zajęte. Oznacza to, że klienci wrócili. Wszystkie sklepy są czynne, a potrzeba zakupowa ludzi, chwilowo uśpiona, znowu się rozbudziła” – poinformował nas jeden z pracowników wielkopowierzchniowej placówki handlowej w Augustowie.

I chociaż w sklepach obowiązują restrykcje, może w nich przebywać określona liczba osób, które muszą zachowywać od siebie 2-metrowy odstęp, należy mieć założoną maseczkę i rękawiczki oraz stosować środki dezynfekujące, to w augustowskich galeriach i marketach znacząco zwiększył się ruch klientów.

Gruby Benek
Taekwondo