• 1
  • 2
  • 3
środa, 20 maj 2020 13:36

Portret Królewskiej Pary - Króla Zygmunta i Barbary

Napisane przez AM
UM Augustów / Facebook UM Augustów / Facebook

Nasze Kochane Miasto Augustów obchodzi urodziny! A że jest to Królewskie Miasto, bo założył je Król Zygmunt August, postanowiliśmy oddać mu cześć i przygotować wystawę prac wykonaną przez Dzieci, które zamieszkują Augustów i okolice. Prace, to portrety Króla i jego żony Barbary.

Jak sobie wyobrażacie jak Król Zygmunt wyglądał w dawnych czasach? Czy miał brodę, wąsy a może miał długie włosy? A Barbara, jaką miała fryzurę? Włosy kręcone, a może splatała je w warkocze? A może nosiła fryzurę na cebulę? W jakie kolory najczęściej przyodziewał się Zygmunt, purpury, szkarłat czy złoto? A jego żona, czy nosiła różowe sukienki wyszywane klejnotami czy złote koronki i sznury pereł?

Pokażcie Nam jak sobie wyobrażacie naszą Królewską Parę, a z Waszych prac powstanie wernisaż, który będzie można zwiedzać w Miejskim Domu Kultury od 1 czerwca.

Do dzieła dzieciaki, niech Król Zygmunt będzie z Was dumny!

Regulamin konkursu "Portret Królewskiej Pary-Króla Zygmunta i Barbary" dostępny pod poniższym linkiem.


Źródło: UM Augustów / Facebook

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.