• 1
  • 2
  • 3
środa, 20 maj 2020 22:03

WOSiR Szelment gotowy na otwarcie sezonu

Napisane przez AA
fot. Archiwum UMWP fot. Archiwum UMWP

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Szelmencie jest gotowy na rozpoczęcie sezonu letniego. Już w środę (20.05) w podsuwalskim Ośrodku będzie można spróbować swoich pierwszych ślizgów, a w sobotę (23.05) wyciąg nart wodnych ruszy pełną parą. Atrakcja będzie czynna w dni powszednie w godz. 14.00-18.00, a w weekendy od 12.00.

 

 - Cieszę się, że powoli wszystko wraca do normalności - mówi Paweł Żuk, prezes WOSiR w Szelmencie. I podkreśla, że wyciąg i inne wodne atrakcje Ośrodka, to nie tylko sport i pasja, ale też rozmowy, spotkania z ludźmi, wymiana doświadczeń i wspólnie spędzany czas. - To miejsce powinno tętnić życiem i do tego będziemy dążyć. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności oczywiście - zapewnia prezes.

Do tych środków należy, oprócz obostrzeń ogólnie stosowanych na terenie kraju, m.in. obowiązek posiadania własnego sprzętu, brak możliwości korzystania z szafek, wewnętrznych przebieralni i prysznica czy limity okrążeń dla pływających. Dodatkowo zawieszona do odwołania jest sprzedaż karnetów weekendowych i całodziennych.

Oficjalna inauguracja w sobotę

Oficjalne otwarcie odbędzie się w najbliższą sobotę (23.05) w samo południe. Nie będzie jednak żadnej uroczystości, a na wyciągu i pomoście startowym będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 6 osób.

- Bardzo ważne dla mnie jest to, że w sobotę odbędzie się pierwszy trening UKS "Nawa", działającego przy WOSiR Szelment - mówi prezes Żuk. - Dzieciaki już się nie mogą doczekać - dodaje.

Tego dnia też będzie można skorzystać z 50-procentowej zniżki na ceny biletów.

***

Elektryczny wyciąg linowy w Szelmencie jest świetnie przygotowany. Umożliwia jazdę po torze o długości 1000 metrów. Tor ma kształt prostokąta o bokach 300×200 metrów. Po jego obwodzie rozciągnięta jest stalowa lina z zaczepami dla 13 narciarzy. Jest to jeden z najdłuższych wyciągów wakeboardowych w Polsce.

 

 Anna Augustynowicz
  Wrota Podlasia

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Morcinek piątek, 22 maj 2020 15:34 napisane przez Morcinek

    Jak to jeden z najdłuższych wyciągów wakebordowych w Polsce? Autorka pisze o wyciągu narciarskim a na zakończenie o wyciągu wakebordowym? Jeżeli właściciel nazwał wyciągiem narciarskim to dla czego pisze się coś o wakebordzie. Oczywiście entuzjaści wakeborda mogą się na nim ślizgać bez ograniczeń lecz sam w sobie wyciąg jak go ochrzczono jest wyciągiem narciarskim. Narciarz i wakebordzista to przdstawiciele dwóch różnych dyscyplin. Dotyczy to wody jak i śniegu. Jestem narciarzem wodnym amatorem od ponad dwudziestu lat i na typowych wyciągach do wakeborda (2.0) nie mam technicznie możliwości pływania. Mam tu na myśli wyciągi zbudowane tylko na dwóch słupach. W Szelmencie jak i Augustowie jest na czterech więc można je nazwać długimi czy krótkimi ale wyciągami narciarskimi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot
PSM-Rekrutacja
KA-MIX