• 1
  • 2
czwartek, 21 maj 2020 23:37

Głosowanie nad pacjentem

Napisała
esesja.tv esesja.tv

Odkąd augustowscy radni przeszli na zdalny sposób obradowania nastąpiło wyraźne rozluźnienie. Samorządowcy przesiadujący z włączonymi laptopami w domowych pieleszach jedzą, korzystają z wykałaczek, a nawet znikają z sobie tylko wiadomych powodów.

Jako że przeciągające się posiedzenia z obowiązku śledzą przedstawiciele mediów, tym razem wychwycono radną dla odmiany pracującą na dwie zmiany jednocześnie.

Agnieszka Mroziewska, bo właśnie o tej augustowskiej radnej mowa, podczas trwania zdalnego posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w swoim prywatnym gabinecie stomatologicznym postanowiła przyjmować pacjentów.

Najpierw radna zniknęła sprzed ekranu na dobre 2 minuty, aby odebrać telefon. Następnie do pomieszczenia, z którego uczestniczyła w obradach radna Mroziewska, dołączyła jej pacjentka. Po dłuższej chwili nieobecności radnej dokładnie widać, jak przygotowuje się ona do wykonania zabiegu – widoczny jest sprzęt dentystyczny, zaś radna jest ubrana w biały fartuch oraz rękawiczki. Za jakiś czas na ekranie można obserwować, jak do odwróconej plecami do kamery pani doktor wykonującej zabieg podchodzi jej asystentka.

Ponieważ podczas wcześniejszych posiedzeń radna potrafiła pokazać się w oku kamery przybrana w maseczkę i przyłbicę należy przypuszczać, iż musi być po pierwsze kobietą prawdziwie zapracowaną, po drugie obdarzoną niezwykłą podzielnością uwagi.

O jakość tej podzielności uwagi należałoby jeszcze dopytać pacjentów, ale sama jakość postawy utalentowanej radnej żadnych dodatkowych pytań już nie wymaga.

Gruby Benek