• 1
  • 2
środa, 27 maj 2020 08:36

Speed i kierowca tira

Napisane przez RED

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli scanię, której kierowca wyprzedzał na skrzyżowaniu i nie zastosował się do obowiązującego oznakowania. Kierowcą okazał się obywatel Białorusi, który za swoją nieodpowiedzialną jazdę na drodze krajowej został ukarany mandatem karnym.

 

W sobotę, policjanci z podlaskiej grupy Speed patrolowali krajową ósemkę między Białymstokiem a Augustowem. Tuż po południu zatrzymali do kontroli scanię, ktorej kierowca zlekceważył przepisy ruchu drogowego. Kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała, jak 43-latek w miejscowości Dryga w gminie Suchowola wyprzedza na skrzyżowaniu, nie stosuje się do znaku P-3 "linia jednostronnie przekraczalna" i znaku B-26 "zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe".Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się obywatel Białorusi, który za swój manewr został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i kierowanie się rozsądkiem oraz wyobraźnią w drodze do celu!

 

 Źródło: www.podlaska.policja.gov.pl

Gruby Benek
Taekwondo