• 1
  • 2
środa, 27 maj 2020 17:05

Z Suwałk na plan filmowy Studia Munka

Napisane przez RED
Suwalski Ośrodek Kultury Suwalski Ośrodek Kultury

Podczas zaczynającego się w niedzielę 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego swoją światową premierę będzie miała „Noamia". To krótkometrażowa produkcja fabularna Studia Munka w reż. Antonio Galdameza. W jednej z głównych ról, obok Bartłomieja Topy i Agnieszki Glińskiej, można będzie zobaczyć absolwenta zajęć teatralnych w Suwalskim Ośrodku Kultury, Daniela Namiotko.

Daniel Namiotko w 2019 r. ukończył Wydział Aktorski Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Debiutował obok Mariusza Bonaszewskiego i Mariusza Benoit na scenie warszawskiego Teatru Narodowego jako Ferdynand w „Burzy" W. Shakespeare'a w reż. Pawła Miśkiewicza. Szerokiej publiczności znany jest również z popularnych seriali telewizyjnych, m.in. „Watahy", „M jak miłość", „O mnie się nie martw". Wystąpił także w „Eterze", „Fudze" i krótkometrażowych „Ostatnim gwizdku", „Pani Apotheker" i „Edenie".

Pierwsze teatralne kroki Daniel stawiał na zajęciach teatralnych w Suwałkach. Był aktorem Teatru Form Czarno-Białych PLAMA, działającym od 1995 r. pod kierunkiem Mirosławy Krymskiej, pedagożki teatru i instruktorki teatralnej SOK. Wystąpił m.in. w „Wiwisekcji" i „ Stopklatce" w reż. M. Krymskiej. Ze "Stopklatką", przejmującą historią sparaliżowanego chłopaka, którą Daniel realizował jako licealista, zdobył wiele nagród, m.in. Złotą Podkowę na Międzynarodowych Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza", Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie i nagrodę Miasta Słupsk na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. „Daniel od zawsze wykazywał cechy przyszłego aktora. Był wrażliwy, otwarty, bardzo empatyczny, a jednocześnie skromny i wytrwały. Kibicujemy mu z PLAMĄ bardzo mocno." - mówi Mirosława Krymska.

„Noamia" to świetne kino gatunkowe łączące akcję z elementami społecznego realizmu. Film został zakwalifikowany do Konkursu Polskiego 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. „To zaskakująco dojrzały, odważny debiut z bardzo precyzyjną linią narracyjną, świetnie zagrany (...)" - mówi Jerzy Kapuściński, Dyrektor Artystyczny Studia Munka SFP. Film można obejrzeć online 3 czerwca (godz. 14.00), 4 czerwca (godz. 22.00) i 6 czerwca (godz. 12.00). Szczegóły na stronie 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Polecamy!

Agnieszka Małka
Suwalski Ośrodek Kultury

Gruby Benek