• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 28 maj 2020 08:43

Podlaska KAS przekazała 8 tys. litrów alkoholu na walkę z koronawirusem

Napisane przez RH

 Krajowa Administracja Skarbowa nieodpłatnie przekazała do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku blisko 8 tys. litrów wysokoprocentowego alkoholu. To największa dotychczas partia alkoholu przekazana przez podlaską KAS do zabiegów dezynfekcyjnych niezbędnych w walce z koronawirusem.

 

Przekazany służbom podległym Wojewodzie Podlaskiemu alkohol o mocy ok. 90% i wartości blisko 100 tys. złotych został zabezpieczony przez funkcjonariuszy KAS podczas kontroli litewskiego samochodu ciężarowego w Jeżewie na drodze krajowej nr 8. Na podstawie postanowienia Prokuratora Rejonowego w Białymstoku alkohol, który stanowił dowód w sprawie prowadzonej przez Podlaski Urząd Celno-Skarbowy, został nieodpłatnie przekazany Wojewodzie Podlaskiemu jako towar mający znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.

Jak powiedział Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski „Przekazany przez Krajową Administrację Skarbową alkohol to cenne wsparcie w dobie pandemii. Rozdysponujemy go m.in. do szpitali i stacji pogotowia ratunkowego na terenie województwa podlaskiego. Zostanie wykorzystany do zabiegów dezynfekcyjnych koniecznych w profilaktyce przeciwko koronawirusowi”.

To największa dotychczas partia alkoholu przekazana przez podlaską KAS na walkę z koronawirusem. Od 27 marca przekazaliśmy już ponad 11 tys. litrów nielegalnego alkoholu odebranego przemytnikom oraz zatrzymanego podczas kontroli drogowych, a także podczas działań na bazarach i targowiskach” zaznaczył Wojciech Orłowski, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Nieodpłatnie przekazany przez podlaską KAS na cele dezynfekcyjne alkohol trafił dotychczas m.in. do sanepidu, straży pożarnej oraz kilku podlaskich szpitali. Niebawem kolejna partia alkoholu (blisko 2 tys. litrów) zatrzymanego przez podlaska KAS trafi do Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

 

Radoslaw Hancewicz

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot