• 1
  • 2
  • 3
piątek, 29 maj 2020 15:27

Masz bałagan w aucie? Zapłacisz mandat!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaproponowało wprowadzenie nowego mandatu dla kierowców. Sprawdź, w jakich okolicznościach możesz go otrzymać i ile będzie wynosił.

Nowelizacja taryfikatora mandatów jest konsekwencją pojawienia się nowych wykroczeń. MSWiA postanowiło złożyć propozycję wprowadzenia kary za… bałagan w samochodzie.

Wykroczenie ustalone w art. 117 § 1 mówi o grzywnie lub naganie za brak czystości i porządku w obrębie nieruchomości. W znowelizowanym Kodeksie wykroczeń znalazło się w art. 117 § 2 i brzmi następująco: „Tej samej karze podlega przewoźnik obowiązany do zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków higieny, który nie utrzymuje środka transportu we właściwym stanie sanitarnym”.

Kiedy nowe zasady zostaną wprowadzone, mandat za brak czystości w aucie będzie mógł być nałożony na np. taksówkarza czy kierowcę busa. Wysokość kary ma wynieść 100 zł.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot