• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 01 czerwiec 2020 11:44

Dostęp do ponad 3 mln książek i czasopism w II LO w Augustowie

Napisane przez RED

Choć biblioteka w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie nie zajmuje wielkiej powierzchni, to jej czytelnicy mają dostęp do największej liczby książek, czasopism i opracowań naukowych w mieście oraz całym powiecie.

"Wszystko dzięki portalowi Academica, z którym nasza Szkoła nawiązała współpracę". Academica jest to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, umożliwiająca korzystanie ze zdygitalizowanych zasobów (ponad 3 milionów dokumentów!) Biblioteki Narodowej z komputera bibliotecznego – taka możliwość właśnie zaistniała w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie im. Polonii i Polaków na Świecie.

"W praktyce oznacza to możliwość korzystania z cyfrowych nieprzebranych zasobów Biblioteki Narodowej w Warszawie (utworów literackich – także w wydaniach najnowszych – opracowań naukowych, podręczników itp.). Publikacje te dostępne są nieodpłatnie w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy Uczniów II LO oraz wszystkich mieszkańców miasta i powiatu do korzystania z nowych zasobów naszej biblioteki".

Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot