• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 01 czerwiec 2020 13:57

Dzień Dziecka w Augustowie. „Epidemia uniemożliwiła realizację niespodzianki”

Napisała
pixabay.com pixabay.com

1 czerwca tradycyjnie swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. W ten szczególny dzień powinny czuć się wyjątkowo i cały czas mieć uśmiech na twarzy.

Dzień Dziecka obchodzimy od 1955 roku, kiedy to został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu upowszechniania idei związanych z prawami dziecka. W obliczu pandemii w wielu miejscach świata dzisiejszy dzień nie do końca może być dla dzieci w pełni szczęśliwy. Tam, gdzie sytuacja jest szczególnie trudna, z pomocą przychodzi UNICEF. W newralgiczne miejsca dostarczana jest woda, żywność i odzież. W Polsce funkcjonuje kampania pod nazwą UNICEF Polska „Walka z koronawirusem”, która umożliwia okazanie wsparcia poprzez dowolną darowiznę.

W miastach z powodu epidemii nie mogą odbyć się masowe imprezy, ale rodzice z pewnością postarają się o wywołanie u swoich pociech radosnego uśmiechu.
Aby dowiedzieć się, czy wzorem lat ubiegłych, w Augustowie zorganizowano dla dzieci imprezy rozrywkowe, rozmawialiśmy z kierownikiem Wydziału Spraw Społecznych i Administracji, panem Michałem Kotarskim.

„Mieliśmy plany. Miał być festyn dla naszych dzieci, mamy na ten cel zarezerwowane środki. Niestety epidemia uniemożliwiła realizację tej niespodzianki. Mam nadzieję, że do 1 września sytuacja się poprawi i wtedy wynagrodzimy dzieciom to, czego teraz nie mogliśmy im zapewnić, czyli dobrej zabawy”.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot