• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 02 czerwiec 2020 16:00

Lotniczy zabieg ratowniczy

Napisała
Nadleśnictwo Augustów Nadleśnictwo Augustów

W związku ze stwierdzonym zagrożeniem w drzewostanach sosnowych od szkodnika pierwotnego - brudnicy mniszki, na terenie Nadleśnictwa Augustów występuje konieczność wykonania lotniczego zabiegu ratowniczego. Zabiegiem zostaną objęte drzewostany o powierzchni około 780 ha dwóch najbardziej zagrożonych leśnictw: Studzieniczna i Sajenek.

Tereny objęte zabiegiem lotniczym zostaną w lesie oznakowane poprzez umieszczenie przy drogach wjazdowych tablic ostrzegawczych.

Oprysk jest ostatecznością w walce o zachowanie drzewostanów i zostanie przeprowadzony w okresie od 3 do 20 czerwca przy użyciu preparatu biologicznego FORAY 76 B, działającego selektywnie wyłącznie na larwy motyli brudnicy mniszki. Preparat ten jest nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i pszczół, ale ze względów bezpieczeństwa nie należy przebywać na terenie lasu, w którym wykonywany będzie oprysk. Nadleśnictwo apeluje o zastosowanie się do czasowego zakazu wstępu do lasu na terenach objętych zabiegami lotniczymi.

Źródło: Nadleśnictwo Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot