• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 02 czerwiec 2020 14:29

Kiedy otwarcie Kina Iskra? Znamy termin!

Napisała

Jedną z bardziej oczekiwanych zmian w kontekście znoszenia obostrzeń jest ponowne otwarcie kin oraz teatrów. Ludzie, spragnieni tego rodzaju rozrywki, znów pragną zasiąść w kinowym fotelu i pogryzając popcorn obejrzeć dobry seans. Od 6 czerwca będzie możliwość otwarcia tego rodzaju placówek. Nie jest to jednak nakaz, dlatego o tym, które kina zostaną ponownie uruchomione, zadecydują zarządzający. Znamy odpowiedź na nurtujące augustowskich kinomanów pytanie – czy od najbliższej soboty będzie można pójść do Kina Iskra na pierwszy, po tak długiej przerwie, seans?

Z rozmowy z panem Rafałem Grynaszem, kierownikiem augustowskiego kina, dowiedzieliśmy się o terminie ponownego otwarcia „Iskry”.

„Mamy bardzo dużo telefonów z pytaniami o termin otwarcia naszego kina. Ludzie pozytywnie pamiętają naszą działalność sprzed epidemii i bardzo czekają na pierwszy seans. 6 czerwca będą 3 seanse, w tym jeden dla dzieci. Wyemitujemy filmy, których nie udało nam się zagrać w marcu: „Małe kobietki”, „Sala samobójców. Hejter” oraz „Sonic. Szybki jak błyskawica”. Pierwsze dwa weekendy to będzie test na to, czy przy 50-procentowej widowni kino będzie mogło funkcjonować. Jeśli chodzi o zakup drobnych przekąsek – na razie właśnie tylko to zaproponujemy naszym widzom” –  mówi pan Grynasz.

Pytaliśmy również o środki ostrożności zawarte w rządowych wytycznych.

„Każdy widz skorzysta z zainstalowanych bezdotykowych stojaków emitujących mgiełkę dezynfekującą. Na salę należy wejść w maseczce, a co drugi rząd foteli musi być wolny, a więc bezpieczna odległość będzie zachowana” – mówi pan Rafał Grynasz.

„Ceny biletów są niezmienione. Można je kupić przez Internet lub płacąc dotykowo. Do 6 czerwca trwa promocja „Wspieramy polskie kina”, więc dowolną ilość biletów można jeszcze kupić w cenach ulgowych. Mam nadzieję, że widzowie do nas przyjdą, bo bardzo długo na to czekali” – poinformował  nas kierownik augustowskiego kina.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot