• 1
  • 2
  • 3
piątek, 05 czerwiec 2020 12:45

Rekordowy transport z pomocą humanitarną [ZDJĘCIA I WIDEO]

Napisane przez KZ
POSG POSG

Dziś rano na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy konwój z pomocą humanitarną jadący na Białoruś, po szybkiej i sprawnej odprawie granicznej, przekroczył granicę polsko - białoruską. W skład konwoju wchodzi 47 pojazdów kierowanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji.

W ramach pomocy w walce z pandemią koronawirusa, Polska wysłała na Białoruś transport z 300 tonami sprzętu i środków ochrony. W konwoju pomocy humanitarnej bierze udział 47 pojazdów: 23 pojazdy Państwowej Straży Pożarnej, 12 pojazdów Straży Granicznej i 12 pojazdów Policji. W pomoc jest zaangażowanych 96 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Policji.

Pomoc strony polskiej dla Białorusi odbywa się w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności Unii Europejskiej. Polska grupa ratownicza dostarczy na Białoruś (w tym do Mińska i Grodna) 1 mln maseczek medycznych, 4 mln maseczek ochronnych, 250 tys. litrów płynu dezynfekującego, 50 tys. sztuk fartuchów i kombinezonów, 20 tys. przyłbic oraz 30 respiratorów i 21 tys. opakowań leków. Część sprzętu ochronnego i leków trafi do Polaków zamieszkujących na Grodzieńszczyźnie. Powrót grupy ratowniczej zaplanowano na 6 czerwca 2020 r.

Wyjazd grupy ratowniczej to odpowiedź na wystosowaną przez Białoruś prośbę o pomoc humanitarną dotyczącą zagrożenia COVID-19. Grupa ratownicza została utworzona decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a jej wyjazd został zorganizowany przy współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

To drugi jadący na Białoruś konwój z pomocą humanitarną w związku z koronawirusem.


Źródło: POSG

1 komentarz

  • Link do komentarza Focus piątek, 05 czerwiec 2020 17:35 napisane przez Focus

    Hahaha!!! Oddajemy to co ściągnęliśmy Chin? Trzeba komuś ten buel wcisnąć....

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot