• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 08 czerwiec 2020 12:50

Groźne burze na Podlasiu – skutki i kolejne ostrzeżenia

Napisała
OSP Pozezdrze OSP Pozezdrze

W minioną noc przez rejon Podlasia przeszły niebezpieczne burze, które gdzieniegdzie spowodowały liczne szkody. To niestety nie koniec niepokojącej aury – IMGW wydało kolejne ostrzeżenia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek przez województwo podlaskie przeszły burze, podczas których występowały obfite opady deszczu oraz silne porywy wiatru. W wyniku tych niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych zostało połamanych wiele drzew oraz podmytych kilka posesji. W niektórych rejonach województwa podlaskiego musieli interweniować strażacy. Czy Augustów i okolice również musiały zmagać się ze skutkami nawałnicy?

„Dzisiejszej nocy w okolicy nie doszło do poważnych zdarzeń związanych z burzą i wichurą. Interweniowaliśmy tylko trzy razy. Głównie dotyczyło to wypompowywania wody z zalanych posesji. Dwa zdarzenia dotyczyły samego Augustowa i jedno okolic” – poinformował przedstawiciel augustowskiej straży pożarnej.

Jednak to nie koniec niebezpiecznej pogody. Synoptycy ostrzegają, że we wszystkich powiatach województwa podlaskiego znów przetoczą się burze z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje od dziś od godziny 12:30 do jutra do godziny 3:30. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z opadami deszczu, sięgającymi od 15 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h i miejscowo możliwym gradem, jest bardzo wysokie. Wynosi bowiem aż 80 procent.

„Z prognoz pogody wiemy, że cały tydzień będziemy narażeni na skutki burz i wichur, ale jesteśmy na to przygotowani” – zapewnił nas przedstawiciel Straży Pożarnej w Augustowie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot