• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 08 czerwiec 2020 15:27

Matura 2020 – wyciek tematów z języka polskiego na Podlasiu?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Matura z języka polskiego już się zakończyła, jednak w tej chwili w sieci krążą pogłoski o wycieku tematów egzaminu na Podlasiu. Między 7:00 a 9:00 rano, czyli jeszcze przed rozpoczęciem matury, odnotowano gwałtowny wzrost wyszukiwań w Google fraz dokładnie związanych z tematami dzisiejszego egzaminu dojrzałości.

Nagły wzrost wyszukiwań – i to tylko na Podlasiu – odnotowano odnośnie tematów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego oraz wiersza „Daremne” Anny Kamieńskiej. Dokładną analizę zachowań internautów przeanalizował i umieścił na Twitterze profil „Emocje w sieci”.

„Od godz. 7 rano wyszukiwano też dokładny temat z #matura2020. "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów "Wesela"..." – możemy przeczytać na Twitterze „Emocje w sieci”.


Za faktem, iż do wycieku faktycznie mogło dojść, przemawia kolejna analiza „Emocji w sieci”. Według niej najczęstsze wyszukiwania fraz to:

- Elementy fantastyczne - ok. godz. 6:24
- Elementy fantastyczne w weselu - ok. godz. 6:32
- Elementy fantastyczne wesele - ok. godz. 6:32
- Wesele fantastyka - ok. godz. 6:48
- Anna Kamieńska - ok. godz. 7:04

Mapka umieszczona na Twitterze „Emocji w sieci” wyraźnie obrazuje, że zapytania w Google dotyczyły wyłącznie rejonu Podlasia.

Do całej sprawy odniósł się dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, który poinformował, że kwestia wycieku tematów maturalnych będzie dokładnie analizowana.

Źródło: Twitter

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot