• 1
  • 2
wtorek, 09 czerwiec 2020 11:22

Zlikwidowana domowa bimbrownia

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną alkoholu. W wyniku podjętych działań mundurowi zabezpieczyli gotowy nielegalny alkohol oraz urządzenie do jego produkcji. Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, wkroczyli wczoraj na jedna z posesji na terenie gminy Nowinka. Mundurowi podejrzewali, że 52-latek wytwarza w mieszkaniu nielegalny alkohol. Ich informacje potwierdziły się. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli tam kompletną linię służącą do produkcji alkoholu domowym sposobem oraz butelki z zawartością 17 litrów płynu. Jak się później okazało, był to już gotowy nielegalny alkohol. 52-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut.

Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek