• 1
 • 2
 • 3
wtorek, 09 czerwiec 2020 13:44

Grajewo nowym dużym ogniskiem zakażeń. Dwie osoby trafiły do szpitala w Augustowie

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dziś (9 czerwiec) odnotowano znaczny przyrost zakażeń w miejscowości Grajewo na Podlasiu. Chorzy to przede wszystkim pracownicy zakładu produkcyjnego, ale również osoby z ich otoczenia.

Dziś ogłoszono 15 nowych, potwierdzonych testami, przypadków koronawirusa w województwie podlaskim. Aż 12 z nich dotyczy powiatu grajewskiego. Pierwsze trzy pozytywne wyniki stwierdzono tam w sobotę, 6 czerwca, w związku z czym ponad dwadzieścia osób trafiło na kwarantannę i zostało poddanych badaniom na obecność wirusa SARS-CoV-2.

W Grajewie wirus rozprzestrzenił się bardzo szybko – w tej chwili nowi chorzy na COVID-19 to przede wszystkim pracownicy zakładu płyt wiórowych Pfleiderer oraz ich rodziny. Jak się okazało, pracownik fabryki był również z wizytą w lokalnej przychodni, dlatego tamtejszy personel medyczny musiał zostać poddany kwarantannie.

15 osób z Grajewa, u których stwierdzono obecność koronawirusa, to dziecko, dwie młode kobiety, dwóch mężczyzn i dwie kobiety w sile wieku, dwie starsze kobiety oraz trzech starszych mężczyzn. Niestety stan jednej ze starszych kobiet oraz jednego starszego mężczyzny okazały się na tyle poważne, że są oni hospitalizowani w SPZOZ w Augustowie.

„W sumie w województwie podlaskim mamy 539 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2” – podał Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.

AKTUALIZACJA. W przesłanym do redakcji oświadczeniu firma Pfleiderer poinformowała, że na dzień 10 czerwca 2020 r. potwierdzono cztery przypadki z wynikiem pozytywnym, a 25 osób z zakładu przebywa w kwarantannie. Firma jest też w ścisłym kontakcie z lokalnym Sanepidem w celu zidentyfikowania wszystkich osób, które miały potencjalny kontakt z zakażonymi.

3 komentarzy

 • Link do komentarza August środa, 10 czerwiec 2020 12:48 napisane przez August

  Bo w Grajewie zabrakło respiratorów

 • Link do komentarza BAU wtorek, 09 czerwiec 2020 20:05 napisane przez BAU

  A dlaczego nie ? Gdyby teoretycznie Ty,lub Twoja rodzina potrzebowała pomocy też byś takie pytania zadawał? Czy był zadowolony,że jest opieka lekarska w pobliżu,sprzęt medyczny i to na już! Co pozwoli na skuteczne leczenie i ozdrowienie,i likwidowanie epidemii w naszym regionie.Chyba o to chodzi,jak można takich rzeczy nie rozumieć?

 • Link do komentarza Aklime wtorek, 09 czerwiec 2020 18:01 napisane przez Aklime

  A dlaczego hospitalizowani są w Augustowie?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot