• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 09 czerwiec 2020 15:46

Matura 2020: Kilka szkół w regionie otrzymało e-maile z pogróżkami

Napisała

Dziś drugi dzień matur. Uczniowie przystąpili do pisemnego egzaminu z matematyki. Jednak w tle wiele mówi się o przeciekach tematów z języka polskiego w województwie podlaskim. Ponadto niektórzy dyrektorzy otrzymali mailowe pogróżki o ataku terrorystycznym. Tegoroczni maturzyści, ze względu na sytuację epidemiczną, piszą egzaminy w dużym stresie, a tymczasem jeszcze inne siły dostarczają im powodów niepokoju.

To już nie pierwszy raz, kiedy podczas egzaminów dojrzałości do dyrektorów szkół napływają wiadomości z pogróżkami. Minionej nocy takie e-maile otrzymały m.in. Zespół Szkół w Dowspudzie oraz III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Suwałkach. Informacja o tym, że podczas egzaminu maturalnego odbędzie się atak chemiczny na uczniów, musiała zostać potraktowana poważnie. Na miejsce została wezwana policja, straż pożarna oraz pirotechnicy. Na szczęście nie stwierdzono żadnego zagrożenia.

Czy w augustowskich placówkach również doszło lub wcześniej dochodziło do tego typu sytuacji? O swoich doświadczeniach opowiedziała nam dyrektor II LO w Augustowie, pani Barbara Koronkiewicz.

„Wiem o pogróżkach terrorystycznych, jakie niektóre licea dostały na maila. My nic nie otrzymaliśmy. Natomiast z niedzieli na poniedziałek przyszło pismo z CKE o tym, że takie pogróżki się pojawiły. Dziś w nocy przyszło kolejne pismo o zachowaniu ostrożności. W tej sesji egzaminacyjnej nic takiego nam się nie zdarzyło, ale wcześniej już dwukrotnie otrzymaliśmy pogróżki o niebezpieczeństwie grożącym naszym uczniom” – informuje pani dyrektor.

Zapytaliśmy również o przebieg dzisiejszego egzaminu maturalnego w II LO oraz o pogłoskach na temat wycieku tematów z języka polskiego.

„Dzisiaj czas 170 minut został przez uczniów wykorzystany maksymalnie. Nie spieszyli się z opuszczeniem sali. Jest to dowód na to, że zadania były absorbujące, wymagały całkowitego skupienia. Niektórzy ocenili je na dość łatwe, inni mówili, że sprawiały trudność. Jeśli chodzi o informację na temat ewentualnych przecieków, to owszem, słyszałam, ale czekamy na wyjaśnienia od odpowiednich organów” – mówi pani Koronkiewicz. 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot