• 1
  • 2
  • 3
środa, 10 czerwiec 2020 17:07

Augustowska straż pożarna podjęła wyzwanie #GaszynChallenge [WIDEO]

Napisała
KPPSP w Augustowie KPPSP w Augustowie

„Dziękujemy za nominację do wyzwania #GaszynChallenge Fundacji Siepomaga oraz OSP KSRG Augustów-Lipowiec. Przyjmujemy to wyzwanie”. Takimi słowami zaczyna się filmik, na którym augustowscy strażacy wykonują próbę, której zostali poddani. Zrobili to w bardzo efektowny sposób. Zobaczcie nagranie!

#GaszynChallenge to akcja, która równocześnie ze zbiórką, została utworzona dla Wojtusia chorego na SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Ta choroba genetyczna coraz bardziej osłabia i zabiera władzę w mięśniach – od odpowiedzialnych za poruszanie się zaczynając, a na mięśniu sercowym kończąc. Dzięki odkrytej w maju ubiegłego roku w USA terapii genowej, Wojtuś ma szansę na normalne życie. Podanie jednorazowej dawki leku wystarcza bowiem na całe życie. Preparat kosztuje jednak ponad 2 miliony dolarów (czyli ponad 9 milionów złotych). Im szybciej od zdiagnozowania choroby się go poda, tym lepiej. Musi to jednak nastąpić przed ukończeniem 2-go roku życia.

Po 123 dniach zbiórki udało się zebrać całą potrzebną kwotę na zakup leku dla Wojtusia. Jednak z uwagi na trwające licytacje i challenge, zbiórka będzie aktywna do końca czerwca. Nadwyżka z zebranych środków zostanie przeznaczona na rehabilitację i dalszą walkę o zdrowie chłopca. Pieniądze można wpłacać przez stronę siepomaga.pl.

Na czym polega #GaszynChallenge?

„Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto wybranego dzieciaka. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby” – czytamy na stronie wyzwania.

Augustowscy strażacy podjęli się wykonania zadania, a jako kolejnych nominowali JRG Suwałki, JRG Sejny oraz JRG Ełk.

Gdy padają słowa: „Do wyzwania!”, możemy obserwować naszych strażaków w akcji. Zobaczcie, w jak efektowny sposób sprostali #GaszynChallenge.


Źródło: KPPSP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot