• 1
  • 2
  • 3
piątek, 12 czerwiec 2020 14:14

Nawałnice w Podlaskiem – strażacy interweniowali aż 76 razy [ZDJĘCIA]

Napisała
OSP Narew OSP Narew

Miniona doba była bardzo ciężka dla wielu podlaskich jednostek PSP i OSP. Strażacy wielokrotnie byli wzywani do usuwania skutków nawałnic, jakie przeszły w naszym regionie. Interwencje były związane z podtopieniami, zerwanymi dachami, pożarami czy połamanymi drzewami.

Burza, której towarzyszyły intensywne opady deszczu oraz silny wiatr, spowodowała w województwie podlaskim wiele szkód. Z tego względu strażacy z OSP i PSP byli wzywani aż 76 razy. Nawałnica, która przeszła przez nasz region, przewracała drzewa, podtapiała budynki i zrywała dachy. Zdarzyły się również dwa przypadki pożaru wywołanego uderzeniem pioruna. Na szczęście nie było żadnych ofiar śmiertelnych.

Skutki gwałtownych zjawisk atmosferycznych, które przeszły przez Podlasie, można obejrzeć w poniższej galerii zdjęć.

Zdjęcia pochodzą z Facebooka OSP Knyszyn, OSP Narew, OSP Krynki, OSP Dołubowo, OSP KSRG Piliki, OSP KSRG Kowale Oleckie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot