• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 15 czerwiec 2020 15:26

Kosztowne pamiątkowe zdjęcia - straż graniczna ukarała kolejnych turystów

Napisane przez KZ
POSG POSG

Po raz kolejny funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zmuszeni byli ukarać mandatami turystów, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy dotyczące zakazu wejścia na pas drogi granicznej i przekraczania granicy w miejscu niedozwolonym.

Do nielegalnego przekroczenia granicy doszło 13 czerwca 2020 r. Kobieta przebywająca turystycznie w Białowieży mimo obowiązującego zakazu weszła na pas drogi granicznej i przekroczyła granicę z Polski na Białoruś i z powrotem. Została ukarana mandatem w wysokości 500 zł.

Tego samego dnia patrol z Placówki SG z Szudziałowa zauważył dwóch mężczyzn przy granicy. Jeden z nich zatrzymał się na pasie drogi granicznej, drugi przekroczył granicę na kilkanaście metrów i wrócił.  Funkcjonariuszom Straży Granicznej tłumaczyli, że chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Fotografie okazały się bardzo kosztowne. Za popełnione wykroczenie ukarani zostali mandatami w wysokości po 500 zł każda.

Straż Graniczna przypomina, że ciekawość i lekkomyślność np. właśnie po to by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy z bliska obejrzeć znaki graniczne nie są żadnym usprawiedliwieniem. Prosimy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej.

Niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad tym aby przepisy te były przestrzegane.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot