• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 16 czerwiec 2020 14:33

Augustów pozostaje uzdrowiskiem

Napisała

W jednym z naszych poprzednich artykułów pisaliśmy o zagrożeniu utraty statusu uzdrowiska przez Augustów. To widmo, ciążące nad miastem, na szczęście zniknęło. Jaki jest tego powód?

Aby Augustów pozostał uzdrowiskiem, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Środowiska, musiałoby na własną rękę zacząć wydobywać leczniczą borowinę. Do tej pory miasto kupowało bowiem to cenne dla zdrowia błoto. Działka, na której znaleziono borowinę, należy jednak do Lasów Państwowych, dlatego miasto miało dokonać wymiany gruntów. Niestety okazało się, że przez te tereny może przebiegać nowa augustowska obwodnica. W wyniku tego nie doszło do sfinalizowania transakcji.

Wczoraj (15 czerwca) odbyło się posiedzenie komisji uzdrowiskowej rady miejskiej, na którym burmistrz Mirosław Karolczuk poinformował, że problem został zażegnany. Jeden z wariantów obwodnicy przechodzi przez działkę należącą do miasta, ale nie w miejscu, które miało podlegać wymianie z Lasami Państwowymi. Transakcja jest więc jak najbardziej możliwa.

Po dokonaniu wymiany gruntów, miasto planuje stworzyć na pozyskanym terenie m.in. leśny park, tężnię oraz ścieżkę kinezjoterapii.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot