• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 16 czerwiec 2020 16:00

Na Podlasiu coraz więcej zachorowań – Podlaski Urząd Wojewódzki opublikował niepokojące wykresy

Napisała
Podlaski Urząd Wojewódzki / Facebook Podlaski Urząd Wojewódzki / Facebook

Krzywa zachorowań w województwie podlaskim zaczęła piąć się w górę. Statystyki, jakie ostatnio umieścił na swojej stronie Podlaski Urząd Wojewódzki, mówią same za siebie. Szczególnie w Grajewie oraz Sokółce sytuacja jest niepokojąca. Co z Augustowem?

Wraz z początkiem czerwca na Podlasiu zaczęła wzrastać liczba chorych na Covid-19. W codziennych raportach dotyczących województwa podlaskiego w ostatnim czasie, oprócz powiatu białostockiego, zaczęły pojawiać się także powiat grajewski i sokólski.

Grajewo, do tej pory prawie wolne od zakażeń (2 przypadki), teraz odnotowało ich aż 5 w ciągu jednego dnia (15 czerwca). W tej chwili w Grajewie chorych na Covid-19 jest już 30.

Również w Sokółce w poniedziałek, 15 czerwca, stwierdzono 2 nowe przypadki koronawirusa. Są one prawdopodobnie powiązane z ogniskiem epidemii, które pojawiło się w placówce straży granicznej w Kuźnicy, w której stwierdzono wirusa u kilkunastu pracowników.

Augustów jak na razie przechodzi epidemię bardzo spokojnie. Na tę chwilę w mieście chorych jest 5 osób i nie ma żadnych nowych zakażeń.

Zgodnie z dzisiejszym raportem Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, w całym województwie podlaskim zakażonych jest 628 osób, 2247 znajduje się w kwarantannie, 88 jest hospitalizowanych, a 404 wyzdrowiało. [dane z godziny 11:00]


Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki / Facebook

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot