• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 18 czerwiec 2020 14:10

Gwałtowne burze przeszły przez Podlasie. Dziś kolejne ostrzeżenie dla regionu! [ZDJĘCIA]

Napisała
OSP Nowogród / Facebook OSP Nowogród / Facebook

W środę (17 czerwca) na Podlasiu znów można było obserwować gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Strażacy interweniowali blisko 80 razy. Dziś niebezpiecznej pogody ciąg dalszy. IMGW wydało kolejne ostrzeżenie.

W minioną środę strażacy z województwa podlaskiego byli wzywani na interwencje prawie 80 razy. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło powalonych drzew zalegających na drogach. Były również przypadki konarów wplątanych w linie energetyczne, uszkodzeń dachów budynków i zalanych ulic. Na szczęście w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi nie ucierpieli ludzie.

Kapryśna pogoda nie ustępuje – synoptycy zapowiadają bowiem, że w dniu dzisiejszym (18 czerwca) Podlasie znów ma nawiedzić niebezpieczny front burzowy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla wszystkich powiatów województwa. Burze z opadami deszczu, miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, a miejscami grad, mogą wystąpić w dniu 18 czerwca od godziny 12:00 do godzony 24:00. Prawdopodobieństwo pojawienia się gwałtownych zjawisk pogodowych to aż 80 procent.

W naszej galerii przedstawiamy zdjęcia z interwencji, które odbyły się wczoraj. Fotografie pochodzą z profili na Facebooku: OSP Nowogród, OSP KSRG Świrydy, OSP Koryciny.

Źródło: IMGW / Facebook

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot