• 1
 • 2
 • 3
czwartek, 18 czerwiec 2020 23:20

Kim są nożownik oraz ofiara z centrum Augustowa? [NOWE USTALENIA]

Napisała

W środę doszło do zdarzenia, które wstrząsnęło mieszkańcami Augustowa. Na Rynku Zygmunta Augusta nożownik zaatakował starszego mężczyznę. Kim są sprawca napaści oraz jego ofiara? Jak wyglądał przebieg tej bulwersującej sytuacji? Znamy więcej szczegółów.

Atak miał miejsce w środę (17 czerwca) w centrum miasta na Rynku Zygmunta Augusta. Około godziny 20:00 do siedzącego na ławce starszego mężczyzny podszedł napastnik i siedmiokrotnie ugodził go nożem. Cztery ciosy trafiły ofiarę w szyję, zaś trzy zostały oddane w okolice klatki piersiowej. Obaj uczestnicy tego wydarzenia uciekli z miejsca ataku.

Sprawcę odnaleziono kilka przecznic od miejsca zdarzenia. Okazało się, iż 40-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie środków odurzających. Napastnik został zatrzymany. Przesłuchano go dopiero w czwartek wieczorem, ze względu na stan nietrzeźwości. W piątek zapadnie decyzja, czy sprawca zostanie tymczasowo zatrzymany w areszcie, czy też wypuszczony na wolność. 40-latek był podobno karany w przeszłości. Jego sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Augustowie, która zadecyduje, czy było to usiłowanie zabójstwa, czy jedynie rozbój. Napastnikowi grozi kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie. Istotny jest fakt, iż sprawcę obciążają zeznania naocznego świadka.

Ofiarę nożownika odnaleziono w jednym z domów, znajdującym się w pobliżu miejsca zdarzenia i przetransportowano do szpitala. Stan 63-letniego augustowianina jest ciężki, ale nie zagraża życiu.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Cezary poniedziałek, 22 czerwiec 2020 13:22 napisane przez Cezary

  Dożywocie dla nożownika

 • Link do komentarza d sobota, 20 czerwiec 2020 22:56 napisane przez d

  Sędziowie mogą zdecydować o ewentulanym wypuszczeniu mordrcy- nożownika na wolność? Następnegop dnia powinni mieszkańcy odwiedzić tych sędziów...

 • Link do komentarza ns piątek, 19 czerwiec 2020 09:08 napisane przez ns

  7 dźgnięć nożem i cięzki stan to nie ma nad czym się zastanawiać czy to rozbój czy usiłowanie zabójstwa.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot