• 1
  • 2
  • 3
piątek, 19 czerwiec 2020 15:00

Augustowska Straż Graniczna podjęła wyzwanie #GaszynChallenge [WIDEO]

Napisane przez RED
POSG / YouTube POSG / YouTube

Funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Augustowie podjęli się wykonania zadania w ramach #GaszynChallenge. Zobacz ich w akcji!

Zdrowie - tego właśnie potrzebują dzieci wspierane przez wiele osób, instytucji w ogólnopolskiej akcji #GaszynChallenge. Każdy może dorzucić swoją małą cegiełkę by pomóc w opłaceniu kosztownego leczenia. Liczy się każda złotówka, liczy się czas, bo choroba nie czeka tylko postępuje.

Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań i Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej "pompowali" dla 20-miesięcznego Kubusia z Hajnówki chorego na SMA – rdzeniowy zanik mięśni sopnia pierwszego. Do akcji #GaszynChallenge włączyły się również placówki POSG, pomagając w ten sposób również 8-miesięcznej Hani z Ełku.

W zadaniu wzięły udział: Placówka SG w Augustowie, Placówka SG w Sejnach, Placówka SG w Rutce Tartak, Placówka SG w Płaskiej, Placówka SG w Nowym Dworze, Placówka SG w Szudziałowie, Placówka SG w Dubiczach Cerkiewnych, Placówka SG w Narewce, Placówka SG w Michałowie, Placówka SG w Kuźnicy, Placówka SG w Mielniku, Placówka SG w Czeremsze.

Każdy może dołączyć do akcji i pomóc Kubusiowi z Hajnówki i Hani z Ełku.

#GaszynChallenge to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste, nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorych dzieci. Jeśli ktoś nie bierze udziału w akcji, powinien wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne osoby lub instytucje.


Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot