• 1
  • 2
  • 3
piątek, 19 czerwiec 2020 17:18

Nożownik w Augustowie: nowe fakty w sprawie morderstwa kobiety

Napisała

Dnia 18 czerwca (czwartek) w Augustowie doszło do ataku nożownika, w wyniku którego śmierć poniosła starsza kobieta. Prokurator rejonowy poinformował nas o nowych faktach w tej sprawie.

Pan Tomasz Milanowski, augustowski prokurator rejonowy, w rozmowie z nami zdradził kolejne szczegóły związane z zabójstwem kobiety.

„18 czerwca około godziny 13:00, w okolicach parkingu przy ulicy Zarzecze w Augustowie, w małej wąskiej uliczce, mężczyzna w wieku 30 lat zaatakował nożem kobietę w wieku 80 lat i zadał jej 6 ciosów. Mimo natychmiastowej pomocy medycznej, kobieta zmarła. W wyniku sekcji zwłok stwierdzono, że skala obrażeń oraz bezwzględny sposób postępowania sprawcy świadczą o tym, że działał z zamiarem pozbawienia ofiary życia. Niestety motywów nie znamy, ale sprawcy postawiono zarzut z artykułu 148. dotyczącego zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale odmówił wyjaśnień. Został zatrzymany w areszcie na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia” – poinformował nas pan Tomasz Milanowski.

„Teraz czeka nas żmudna praca – opinie biegłych, oględziny śladów, być może konsultacja psychiatryczna” – dodał.

Prokuratura będzie prowadzić śledztwo aż do wyjaśnienia sprawy.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot