• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 21 czerwiec 2020 20:39

Odpady śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt [WIDEO]

Napisała
Nadleśnictwo Bartoszyce / Facebook Nadleśnictwo Bartoszyce / Facebook

Jakiś czas temu jedno z podlaskich nadleśnictw na swoim profilu na Facebooku umieściło film, który budzi grozę i pokazuje, jak tragiczny wpływ na losy zwierząt może mieć zaśmiecanie lasów. Obejrzyj koniecznie!

Na Facebooku Nadleśnictwa Bartoszyce pojawił się filmik pokazujący młodego liska z torebką po chipsach na głowie. Na nagraniu widać, że zwierzę jest zdezorientowane i przestraszone. Lisek, prawdopodobnie zwabiony zapachem resztek pożywienia, włożył głowę do torby, po czym nie potrafił już się z niej uwolnić. Zwierzę, które wpadło w taką „pułapkę”, z pewnością zginęłoby z głodu w męczarniach lub zostało przejechane przez samochód.

Młody lisek został zauważony w okolicach miejscowości Pieny w gminie Bartoszyce. Dostrzegła go kobieta, która szczęśliwym trafem wybrała się na spacer w te okolice. Gdyby nie jej pomoc, zwierzę czekałaby śmierć.

Pamiętaj! Nie zaśmiecaj lasów – odpady są bardzo niebezpieczne dla jego mieszkańców. Poniższy film jest tego doskonałym przykładem.


Źródło: Nadleśnictwo Bartoszyce / Facebook

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot