Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 22 czerwiec 2020 11:56

Siłownie i kluby fitness znowu czynne – tłumów na razie nie ma

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Od 6 czerwca swoją działalność wznowiły siłownie, baseny i kluby fitness – oczywiście przygotowane do przyjęcia klientów w nowym reżimie sanitarnym. Badania wykazały, że 85 procent Polaków zadeklarowało, iż po zakończeniu pandemii zamierza ćwiczyć częściej. Czy otwarcie obiektów sportowo-rekreacyjnych sprawiło, że spragnieni ćwiczeń klienci powrócili? O tym rozmawialiśmy z właścicielami augustowskich klubów fitness.

W związku z wprowadzeniem ograniczeń, również tych związanych z uprawianiem sportu, wielu ludzi zaczęło odczuwać negatywne skutki braku ruchu. Cierpi na tym ogólne samopoczucie, zdrowie oraz sylwetka. Wyniki badań, które pokazały, że ludzie po zdjęciu obostrzeń chcą wrócić do aktywnego uprawiania sportu to dobre wieści dla branży, która liczy na wzrost liczby klientów.

Od 6 czerwca, w nowym reżimie sanitarnym, siłownie, kluby fitness czy baseny znów mogły wznowić swoją działalność. W wielu miejscach strefa obsługi klienta jest odgraniczona pleksiglasem, po każdym kontakcie z klientem recepcja i bar są dezynfekowane, przestrzegana jest także zasada zachowania odległości między ćwiczącymi, a pracownicy i klienci mają mierzoną temperaturę.

Jak sytuacja przedstawia się w augustowskich klubach fitness?

„Stali bywalcy naszego klubu powoli wracają, ale tłumów na razie nie ma. Ludzie są ostrożni, ale ci, którzy przychodzą, z radością korzystają z naszych propozycji” – mówi właściciel jednego z  augustowskich klubów.

W przyszłość pozytywnie patrzy również nasz kolejny rozmówca.

„Najwięcej pojawia się ludzi młodych oraz 40-latków. Przedłużyliśmy ważność karnetów sprzed epidemii, ale cen nie podwyższyliśmy. Myślę, że z dnia na dzień naszych klientów będzie przybywać”.