• 1
  • 2
poniedziałek, 22 czerwiec 2020 13:29

Areszty dla nożowników [ZDJĘCIA I WIDEO]

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy zaatakowali nożem dwie osoby w Augustowie. Do zdarzeń doszło w minioną środę i czwartek. 40-latek jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa, natomiast 34-latek o zabójstwo. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dyżurny z augustowskiej komendy, w minioną środę, przed 20 otrzymał informację, że napastnik ugodził nożem mężczyznę siedzącego na ławce w parku. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, jednak sprawcy i rannego we wskazanym miejscu nie zastali. Już po chwili 40-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa był w rękach policjantów i trafił do policyjnego aresztu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji przewodnika i jego czworonożnego partnera, również pokrzywdzony został odnaleziony. Policyjny pies Ares wytropił miejsce, gdzie udał się ranny mężczyzna. W porę został zabrany do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia doszło w czwartek po 13. Policjanci otrzymali informację, że w okolicy bulwarów mężczyzna zaatakował kobietę nożem i uciekł z miejsca. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli pościg za napastnikiem. Wystarczyło kilka minut i mężczyzna odpowiadający rysopisowi był w rękach policyjnych wodniaków. 34-latek trafił do policyjnego aresztu. Niestety, jego ofiara nie przeżyła tego ataku.

Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty. 40-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa, natomiast 34-latek za zabójstwo. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Źródło: KPP Augustów

Gruby Benek