• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 22 czerwiec 2020 20:51

Mieszkańcy powiatu sejneńskiego zarazili się wirusem na weselu w Gibach

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Troje mieszkańców powiatu sejneńskiego, który do tej pory był wolny od zakażeń, zaraziło się koronawirusem na weselu w Gibach. Niektórzy z chorych to urzędnicy, dlatego m.in. Starostwo Powiatowe w Sejnach zostało czasowo zamknięte.

Dnia 6 czerwca w jednym z ośrodków wypoczynkowych w miejscowości Giby odbyło się wesele na ponad 100 osób. Zabawa miała niezbyt przyjemne konsekwencje – trzy osoby zaraziły się tam bowiem koronawirusem.

W niedzielę Powiatowa Stacja Sanitarno-Edpidemiologiczna w Sejnach potwierdziła informację o trzech chorych w powiecie sejneńskim. W związku z czym Starostwo Powiatowe w Sejnach zostało zamknięte, zaś wszyscy jego pracownicy poddani kwarantannie.

Również część pracowników Urzędu Gminy w Gibach zostało skierowanych na kwarantannę. Powodem jest to, iż dnia 10 czerwca zakażona koronawirusem radna tej gminy była obecna na sesji rady gminy. Urzędnicy w Gibach pracują, jednak placówka została zamknięta dla interesantów. W kwarantannie znajduje się 90 osób, a wśród nich wójt gminy Giby Robert Bagiński.

W tej chwili w powiecie sejneńskim znajdują się cztery osoby zakażone koronawirusem. Są to radna gminy Giby oraz pracownik starostwa i jego żona, pracownik poradni rehabilitacji w Sejnach oraz dziewczyna w nastoletnim wieku. Wszyscy pozostają w izolacji domowej.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot