• 1
  • 2
  • 3
środa, 24 czerwiec 2020 14:01

Areszt dla właściciela schroniska w Radysach [ZDJĘCIA I WIDEO]

Napisała
Pogotowie dla Zwierząt / YouTube Pogotowie dla Zwierząt / YouTube

Właściciel schroniska w Radysach został aresztowany. Usłyszał również zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

„Sąd Rejonowy w Olsztynie właśnie aresztował na 3 miesiące Zygmunta D. - właściciela schroniska w Radysach, gm. Biała Piska. Jako organizacja wykonująca prawa pokrzywdzonego byliśmy w sądzie. Tymczasowa kara pozbawienia wolności orzeczona została po przedstawieniu zarzutów dla właściciela schroniska za znęcanie się w sposób szczególnie okrutny nad psami oraz posiadanie amunicji” – możemy przeczytać we wpisie na Facebooku organizacji Pogotowie dla Zwierząt. Mężczyzna miał posiadać 200 sztuk nielegalnych nabojów.


Schronisko dla zwierząt w Radysach jest jednym z największych schronisk w Polsce. Jak pisze organizacja na swoim Facebooku, „zwierzęta miały tu znaleźć opiekę, a znalazły tu ból, cierpienie i śmierć”.

19 czerwca w Radysach odbyła się akcja z udziałem policji, prokuratora oraz obrońców zwierząt, podczas której zdołano uratować 71 mieszkańców przytuliska. To właśnie przeprowadzenie w/w akcji umożliwiło aresztowanie Zygmunta D. Dnia 20 czerwca o godzinie 14:40 Sąd Rejonowy w Olsztynie tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Istnieją plany całkowitego zamknięcia schroniska w Radysach. Czy jednak tak się stanie? Na tę chwilę nie wiadomo. Zbierana jest dokumentacja, która umożliwiłaby podjęcie decyzji o likwidacji przytuliska.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.