• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 25 czerwiec 2020 15:30

Nielegalnie przekroczyli granicę polsko-litewską

Napisane przez KZ
POSG POSG

24 czerwca 2020 r. funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali sześcioro obywateli Tadżykistanu za nielegalne przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Zatrzymano również obywatela Litwy za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy wbrew przepisom.

Wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej w Augustowie zatrzymali do kontroli busa na litewskich numerach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Litwy, samochodem podróżowało 6 obywateli Tadżykistanu. Podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu okazało się, że 39-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta oraz ich czworo małoletnich dzieci nie posiadają żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. W trakcie dalszych czynności ustalono, że cudzoziemcy w dniu 24 czerwca br. opuścili ośrodek dla cudzoziemców w Podbrodziu na Litwie. Swoją podróż planowali zakończyć w Niemczech.

Po wykonaniu niezbędnych czynności obywatele Tadżykistanu zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 23 – letni obywatelowi Litwy przedstawiono zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze zaproponowanej przez Prokuratora jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot