Wydrukuj tę stronę
czwartek, 25 czerwiec 2020 20:46

Rekordzista miał prawie trzy promile

Napisane przez KM

Minionej doby, policjanci na terenie powiatu augustowskiego wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista prowadził hyundaia mając blisko 3 promile. Policjanci apelują o rozsądek na drodze. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

Pomimo licznych apeli, nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Tylko minionej doby, na terenie powiatu augustowskiego, policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Policjanci z augustowskiej „drogówki”, wczoraj przed 12 w Nowym Lipsku  zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Badanie alkomatem 51-latka wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny z kierowców wpadł w ręce mundurowych po 23. Policjanci na ulicy Wojska Polskiego w Augustowie, zatrzymali do kontroli kierowcę hyundaia. Badanie alkomatem 34-latka wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze.  Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

Źródło: KPP Augustów