• 1
  • 2
poniedziałek, 29 czerwiec 2020 12:39

Burmistrz Augustowa otrzymał wynik badania na koronawirusa

Napisała

24 czerwca burmistrz Augustowa trafił na kwarantannę. Powodem było podejrzenie możliwości zarażenia koronawirusem. Na wyniki badania czekał dwa dni. Czy ma COVID-19?

17 czerwca Mirosław Karolczuk uczestniczył w posiedzeniu Lokalnej Grupy Rybackiej, na którym obecny był również zakażony koronawirusem wójt Gib, Robert Bagiński. W związku z tym augustowski burmistrz musiał zostać przebadany na obecność koronawirusa. Skierowano go także na kwarantannę. 26 czerwca otrzymał wyniki badania. Jest zdrowy! Taką informację umieścił na swoim profilu na Facebooku.

„Drodzy Augustowianie, przed kilkudziesięcioma minutami otrzymałem informację o ujemnym wyniku badania na obecność koronawirusa. Zgodnie z oczekiwaniami nie jestem zarażony. Serdecznie dziękuję wszystkim Wam za składane na różne sposoby życzenia zdrowia i ujemnego wyniku - miło było je czytać i na pewno nie poszły na marne, bo zdrowie przyda się w pracy na rzecz naszego Augustowa. Pozdrawiam wszystkich i życzę spokojnego weekendu”.


Testy wykluczyły również COVID-19 pozostałych, którzy brali udział w spotkaniu Lokalnej Grupy Rybackiej. Zdrowy jest m.in. Tomasz Rogowski – wójt gminy Filipów, Zbigniew Mackiewicz – włodarz gminy Suwałki oraz Cezary Cieślukowski – radny wojewódzki.

Gruby Benek