Wydrukuj tę stronę
wtorek, 30 czerwiec 2020 14:00

Nie zostawiaj dzieci oraz zwierząt w rozgrzanym samochodzie!

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Pozostawienie dziecka w zamkniętym samochodzie to bezpośrednie narażenie go na utratę zdrowia, a nawet życia. Prognozy na następne dni wskazują wysokie temperatury. To właśnie w takich sytuacjach, pozostawione dzieci w samochodzie narażone są na ogromne niebezpieczeństwo. Troska powinna dotyczyć także zwierząt. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiaj swoich pociech samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Nie doprowadzajmy do niebezpiecznych sytuacji. Widząc pozostawione w pojeździe dziecko, bądź zwierzę reaguj i natychmiast zadzwoń na numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Augustów