• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 02 lipiec 2020 12:08

Przed drugą turą – to trzeba wiedzieć

Napisane przez RED
Wydział Komunikacji Ministerstwo Cyfryzacji Wydział Komunikacji Ministerstwo Cyfryzacji

389 616 – tyle osób przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dopisało się online do spisu wyborców w innych miejscowościach, niż zazwyczaj głosują. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w drugiej turze również będą tam dopisani. Brak wiedzy na ten temat może spowodować, że część osób nie będzie mogła wziąć udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Wszystkie te osoby w najbliższych dniach dostaną SMS-y i maile z odpowiednią informacją z Krajowego Biura Wyborczego.

„Krajowe Biuro Wyborcze przypomina, że do spisu wyborców można dopisać się tylko 1 raz. Jeśli dopisałeś się przed I turą – nie możesz dopisać się do innego spisu przed II turą. Jeśli chcesz głosować w innym miejscu, weź zaświadczenie o prawie do głosowania w urzędzie, w którym jesteś już dopisany do spisu wyborców" – SMSy o takiej treści wkrótce trafią do pierwszych osób.

E-usługa umożliwiająca dopisanie się do spisu wyborców będzie aktywna do wtorku 7 lipca 2020 r. do godz. 23:59. Mogą z niej skorzystać osoby, które w pierwszej turze głosowały w miejscu swojego stałego pobytu, natomiast w drugiej chciałyby zagłosować poza nim.

Złóż wniosek o dopisanie do spisu wyborców.

Wydział Komunikacji
Ministerstwo Cyfryzacji

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot