• 1
  • 2
  • 3
piątek, 03 lipiec 2020 13:00

Pomóż uratować psy z Radys – adoptuj! [WIDEO]

Napisała
YouTube YouTube

Pierwsze adopcje psów ze schroniska dla zwierząt w Radysach są już możliwe. Część z przebywających tam czworonogów trafiła już do nowych domów. Jeśli chcesz pomóc, zgłoś chęć przygarnięcia psiaka.

Po aresztowaniu właścicieli schroniska w Radysach, zostało ono otwarte. Jednak wszyscy tamtejsi pracownicy przestali opiekować się zwierzętami, a psom została zabrana cała karma oraz woda i miski. Na szczęście do placówki wkroczyli wolontariusze, którzy teraz zajmują się przebywającymi tam nadal czworonogami. Cały czas brakuje jednak rąk do pracy, dlatego przedstawiciele „Pogotowia dla Zwierząt” apelują o pomoc i zgłaszanie się do odbywania wolontariatu. Chętni mogą skontaktować z animalsami drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer telefonu: 513 569 791.

Psiakom można również pomóc adoptując je lub zapewniając im dom tymczasowy. Nadal można również wpłacać datki – zbiórka pieniędzy cały czas trwa.

Przypomnijmy, że właściciel schroniska w Radysach, Zygmunt D., został zatrzymany na trzy miesiące w areszcie. Prokurator postawił mu dwa zarzuty – znęcania się nad zwierzętami oraz nielegalnego posiadania amunicji. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Na trzymiesięczny areszt skazano również syna właściciela schroniska – Daniela D. to podobno on faktycznie zarządzał całą placówką. W trakcie prowadzonego śledztwa miał grozić pozbawieniem życia jednemu z członków organizacji pozarządowej. Jest również podejrzany o doprowadzenie jednej z gmin do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 36 tys. Grozi mu kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot