• 1
  • 2
  • 3
środa, 08 lipiec 2020 12:05

Jechał "wrakiem" - spowodował kolizję

Napisane przez RED
KPP Sokółka KPP Sokółka

Policjanci z sokólskiej „drogówki” skierowani zostali wczoraj do zdarzenia drogowego na drodze pomiędzy Podłubianką a Gnidzinem. Choć samo zdarzenie okazało się kolizją, to uczestniczący w niej mitsubishi nie był dopuszczony do ruchu, a jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Mężczyzna za popełnione wykroczenia otrzymał wysoki mandat.

Wczoraj po 15:00 sokólscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze pomiędzy Podłubianką a Gnidzinem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z sokólskiej „drogówki”. Mundurowi ustalili, że kierowca mitsubishi na łuku drogi uderzył w przód terenowego mitsubishi jadącego z przeciwnego kierunku ruchu. Na szczęście, uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Okazało się, że pojazd, którym jechał sprawca kolizji nie ma aktualnych badań technicznych od 2014 roku, a jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia – brak oświetlenia, zużyte ogumienie czy niesprawny układ hamulcowy. 32-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zły stan techniczny pojazdu otrzymał mandnat w wysokości tysiąca złotych. Z kolei właściciel pojazdu został ukarany mandatem w wysokości pięciuset złotych za brak aktualnych badań technicznych pojazdu.

Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzanie stanu technicznego pojazdu przed rozpoczęciem jazdy.

Źródło: KPP Sokółka

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.